29/5/2009: Premier Van Rompuy op de Stedelijke Landbouwraad


De Stedelijke Landbouwraad mocht afgelopen dinsdag premier Van Rompuy verwelkomen op haar bijzondere algemene vergadering. De premier heeft met zijn boeiende uiteenzetting over de “Geschiedenis van land- en tuinbouw, waarden, christendom en politiek” zijn enthousiast publiek een interessante avond bezorgd.
28/5/2009: Grote Markt wordt niet afgesloten tijdens de zomermaanden 2009
Vorig jaar werd de Grote Markt tijdens de zomermaanden juli en augustus afgesloten voor het gemotoriseerd verkeer.
Het stadsbestuur ontving hierover reacties die gebundeld en onderzocht werden. Op de bewonersvergadering over dit dossier op 12 mei laatstleden werden de bevindingen teruggekoppeld naar de inwoners van Dendermonde-centrum.
De permanente afsluiting van de Grote Markt in juli en augustus wordt in principe door weinigen verworpen.
De combinatie van de huidige werken aan de Vlasmarktbrug, aan de Noordlaan en N41/Vlassenhout met een afsluiting van de Grote Markt deze zomer, werd echter door de aanwezigen met unanimiteit als zeer moeilijk ervaren.
Het stadsbestuur houdt terdege rekening met het signaal van de inwoners en heeft daarom beslist om de Grote Markt in 2009 niet permanent af te sluiten tijdens de zomermaanden.
Een aantal voorstellen door de bewoners inzake verkeersgeleiding of parkeren zullen onderzocht en eventeel uitgewerkt worden.
27/5/2009: Infovergadering collectorwerken Smidsestraat en Gaverstraat
Op dinsdag 28 februari 2009 werd in de raadszaal van het gemeentehuis te Grembergen een infovergadering gehouden over de collectorwerken in de Smidsestraat en een deel van de Gaverstraat.
Deze werken worden door de nv Aquafin uitgevoerd om de lozing van het afvalwater in de waterloop te saneren. De stad Dendermonde voorziet samen met de collectorwerken de uitvoering van riolerings- en wegenwerken in het resterend deel van de Gaverstraat (tussen de waterloop en de Hamsesteenweg).
Tijdens de infovergadering heeft de stad verschillende scenario’s aan de aanwezigen voorgesteld om de Gaverstraat een nieuwe inrichting te geven.
Het stadsbestuur vindt het belangrijk dat alle inwoners van de Gaverstraat betrokken worden bij de keuze van het beste scenario en nodigen hen daarom uit op een informatieavond, die plaats vindt op dinsdag 2 juni om 20 uur in de raadzaal van het Gemeentehuis Grembergen.
De vertegenwoordigers van de stad Dendermonde zullen de toelichting geven en aansluitend vragen beantwoorden.
26/5/2009: Wegen- en rioleringswerken in de Koning Albertstraat
De voorbereidende werken van de nutsmaatschappijen zijn nu voltooid in de Koning Albertstraat.
Op dinsdag 2 juni 2009 start de eerste fase van de wegen- en rioleringswerken vanaf de Sint Gillislaan tot de school ‘De Bijenkorf’. In deze fase worden ook nieuwe voetpaden voorzien.
De werken worden uitgevoerd door de firma nv Alwabo Kieldrechtsebaan 94 uit 9130 Verrebroek en zijn vermoedelijk voltooid tegen het bouwverlof. Er zal zo lang mogelijk langs één kant van de straat een voetpad beschikbaar zijn zodat de voetgangers zich veilig op de werf kunnen verplaatsen.
Bij problemen op de werf of bijkomende inlichtingen over de uitvoering van de werken kunnen de bewoners tijdens de kantooruren contact opnemen met:
· Ronny Weyenberg van de firma Alwabo: gsm 0496-16 33 22
· de stedelijke dienst wegen en waterlopen: tel. 052-25 11 00
· de lokale politie over de wegomlegging: tel. 052-25 12 00.
Gedurende de werken kan de rijweg ontoegankelijk zijn voor de wagens van de huisvuilomhaling. In dat geval worden de inwoners verzocht het huisvuil te plaatsen op de dichtstbijzijnde plaats, die bereikbaar is voor de huisvuilwagens.
De tweede fase van de werken situeert zich tussen de Pastoor Claeysstraat en de Hoge Weg. Deze werken vangen aan ná de jaarlijkse Bloemencorso.
Zelfstandigen hebben recht op een vergoeding voor elke dag dat ze omwille van de hinder ten gevolge van de werken hun zaak moet sluiten voor een periode van minstens 14 dagen. Meer info hierover kan bekomen worden bij Dirk Van Hecke van de stedelijke dienst middenstand tel. 052-25 10 95.
20/5/2009: 10 jaar politiehervorming


Tijdens een persconferentie over de evaluatie van 10 jaar politiehervorming,die momenteel onderwerp uitmaakt van een grondige bespreking in het parlement, hebben wij met CD&V de voornaamste bevindingen en aanbevelingen geformuleerd. De zaak Dutroux ligt al ver van ons af maar heeft als groot effect gehad dat vanuit een totaal andere organisatie (politiediensten, gemeentepolitie en gerechtelijke politie samen) en een andere manier van benaderen (van reactief en symptoombenaderend naar gemeenschapsgerichte politiezorg) wordt gewerkt.
De algemene balans van de evaluatie van 10 jaar politiehervorming is positief te noemen. Het model van een geïntegreerde politiedienst gestructureerd op twee niveaus blijkt een goede keuze te zijn geweest. Dit betekent in de eerste plaats een lokaal georganiseerd politiekorps dat ons de mogelijkheid biedt om een veiligheidsbeleid te voeren dat dicht bij de leefgemeenschap staat. Een landelijke zone stelt nu eenmaal andere uitdagingen dan een stedelijk korps. Maar ook een federale politie die paraat staat om structureel gespecialiseerde hulp te bieden aan de lokale entiteiten. Dit om de eenvoudige reden dat niet in elk lokaal korps alle mogelijke specialiteiten aanwezig kunnen zijn.
Daarnaast is er ook de noodzaak om voortdurend samen te werken tussen beide niveaus. Dit is zo op het gebied van informatiedoorstroming, maar ook qua werkmethodes en omkadering, zodat de “guerre des flics” van het verleden met de drie eerder concurrerende korpsen tot het verleden behoort.
De politiehervorming is echter een veranderingsproces dat vandaag niet voltooid is. Dat is geen ramp, en het is ook de reden waarom wij nu aan een evaluatie werken. We moeten tijdig een kijk nemen wat gerealiseerd is, en bijschaven daar waar nodig.
19/5/2009: Werken aan Vlasmarktbrug gestart
| De aannemer die de renovatie van de Vlasmarktbrug in hartje Dendermonde kreeg toegewezen, is sinds vandaag gestart met de werken. Bij sommige inwoners van de binnenstad was al ongerustheid gerezen omdat er van werken aan de brug de voorbije dagen niets te zien was, terwijl die eigenlijk al vanaf 6 mei hadden moeten bezig zijn. Velen vreesden al voor vertraging nog voor de werken goed en wel op dreef waren. En gezien de strikte timing met het vooruitzicht van de Ros Beiaardommegang in mei 2010, leek dat geen goed teken.
Maar ik kan iedereen geruststellen: er is geen sprake van vertraging. De aannemer was dan wel niet ter plaatse te zien, hij was in zijn atelier wel druk bezig met voorbereidende werken. Het had geen nut de brug al af te sluiten en hinder te veroorzaken voor de werken op het terrein begonnen. De voorbereidingen van materiaal zijn klaar en nu start de werf aan de Vlasmarktbrug. |
5/5/2009: Voormalig gemeentehuis van Sint-Gillis krijgt nieuw dak


Sinds kort prijkt op het oude gemeentehuis van Sint-Gillis-Dendermonde een nieuw torentje. Dat zal misschien niet meteen opvallen, want het uitzicht bleef hetzelfde. Het dak van het gemeentehuis was in zeer slechte staat, zodat een volledige renovatie nodig was.
Het gebouw is gebouwd in neo-Vlaamse renaissancestijl en waardevol. Het oude torentje werd naar een atelier gebracht en daar volledig nagebouwd, zodat je het verschil niet zou mogen merken. Waarschijnlijk zijn de werkzaamheden voor de bouwvakantie afgerond.
Het gemeentehuis in Sint-Gillis kwam er toen het in de tweede helft van de negentiende eeuw een sterke bevolkingsgroei kende. Het toenmalige gemeentebestuur liet in 1883 architect Alexis Sterck het gemeentehuis ontwerpen. De Eerste Wereldoorlog zorgde voor zware schade, die pas in 1923 hersteld was. Eind jaren zestig, net voor de fusie, volgde nog een verbouwing. Het bood toen plaats aan de burgemeester, de secretaris en de commissaris. Op de eerste verdieping was de trouwzaal en huisde de burgerlijke stand, hoger waren de raadszaal en lokalen voor agenten. Vandaag is er onder andere een afdeling van de openbare bibliotheek en een bureau voor de wijkagenten. In de achterbouw kunnen recepties gehouden worden en vindt het strijkatelier tijdelijk onderdak.
Het stadsbestuur trok voor de renovatie zo’n 182.000 euro uit.
4/5/2009: Gezinsdag in Bobbejaanland op 10 mei

Bobbejaanland is één van Europa’s populairste pretparken! Met meer dan 50 attracties, waarvan heel wat overdekt, is dat natuurlijk geen toeval.
Je bent vast ondersteboven van de duizelingwekkende thrillride zoals de Sledge Hammer, de 25 m vrije val van de Typhoon of de vlijmscherpe bochten van de Dreamcatcher. En dan hebben we de dolle waterpret van de Banana Battle nog niet vermeld, de nieuwe attractie van vorig jaar. Meer dan genoeg om je geen seconde te vervelen, dus. En aangezien er zoveel te beleven valt, hoef je ook nergens lang aan te schuiven.
& … voor 2009 een wereldprimeur de King Kong!
CD&V nodigt u met uw gezin uit om samen Bobbejaanland oranje te kleuren. Er zijn tal van spannende en ontspannende attracties, een welkom door onze voorzitter en ontmoet onze ministers, parlementairen en vele andere CD&V leden.
Vanaf 10u zijn jullie allen welkom en gaat het park open.
Schrijf u hier in en bestel uw inkomkaarten.
3/5/2009: Inrichting van een busbaan op de Noordlaan
Het agentschap wegen en verkeer van het Vlaamse gewest start binnenkort met de aanleg van een busbaan op de Noordlaan. Deze werken worden uitgevoerd om de doorstroming van het busvervoer van De Lijn sterk te verbeteren. De uitvoering van dit project zal de inrichting van de Noordlaan in belangrijke mate wijzigen.
De uitvoeringstermijn bedraagt circa 3 maanden. Het project wordt in fasen uitgevoerd. De nodige wegomleggingen worden ingesteld in overleg met de lokale politie.
Er wordt over dit project een informatievergadering georganiseerd op donderdag 7 mei 2009 om 20 uur in de Reynoutzaal van het Stadhuis, Grote Markt. Dan wordt door de opdrachtgever en door de aannemer van het project meer uitleg gegeven over de werken, de fasering en de timing.
Ik nodig u vriendelijk uit hierbij aanwezig te zijn.
2/5/2009: Afsluiten Grote Markt tijdens de zomermaanden
Vorig jaar tijdens de zomermaanden juli en augustus werd de Grote Markt gedurende 2 maanden afgesloten voor het gemotoriseerd verkeer.
We hebben hierover een aantal reacties ontvangen, die we gebundeld en onderzocht hebben.
We wensen deze reacties met u terug te koppelen op een bewonersvergadering, die zal plaatsvinden op dinsdag 12 mei 2009 om 20 uur in de Reynoutzaal van het stadhuis op de Grote Markt.
Ik hoop u daar te mogen verwelkomen.